Korunský expres nezastavilo ani Dvořiště, i když ve šlágru podzimu vedlo

Českokrumlovsko - Jedenácté kolo hrané o posledním říjnovém víkendu napsalo tečku za prvním poločasem okresního fotbalového přeboru na Českokrumlovsku.

31.10.2016
SDÍLEJ:
Fotogalerie
25 fotografií
OP muži - 11. kolo: SK Zlatá Koruna (azurové dresy) - FK Dolní Dvořiště 4:2 (2:1).

Zlatokorunský kapitán Pavel Zayml (vlevo v popředí) v této chvíli Patrika Hoška nezastavil, domácí ve šlágru podzimu prohrávali, ale nakonec prošli první půlí sezony s čistým štítem.Foto: Deník / Karel Vosika

Bitva pro lídra

A letošní derniéra přinesla velký šlágr v podobě partie dvojice neporažených týmů mezi stoprocentním lídrem ze Zlaté Koruny a druhým Dolním Dvořištěm – a zápas podzimu před pěknou diváckou kulisou (110 fanoušků) nabídl pravou fotbalovou bitvu. Místy až zbytečně hodně tvrdě vedený duel rozehráli lépe hosté, kteří byli aktivnější a zaslouženě se z krásné akce po čtvrthodině ujali vedení. Zeman našel vlevo volného Krenauera, ten mu přesným centrem míč vrátil a dvořišťský střelec pálil z voleje nechytatelně k tyči – 0:1. Od poloviny prvního dějství se však začala karta obracet. Vyrovnáno bylo ve 27. minutě, kdy hosté při velkém závaru v šestnáctce nedokázali několikrát odkopnout míč a Homer zblízka do protipohybu gólmana dal na 1:1. O jedenáct minut později se pak přihlásil elitní kanonýr přeboru Rychtář, který si vpravo zpracoval přetažený centr, bombou ke vzdálenější tyči dokonal obrat a stanovil poločasový výsledek – 2:1. Krátce po změně stran udržel akcie lídra gólman Schwarz, když ze šibenice vyškrábl střelu Zemana. Patrně klíčový moment pak nastal po necelé hodině hry, kdy se za nesmyslný zákrok u postranní čáry na pronikajícího Slámu nechal vyloučit hostující kapitán Hajdák. Zlatokorunští přesilovku dvakrát využili, a to dorážkou Slámy do odkryté branky a křížnou ranou Ohnsorga. Poslední slovo sice měli hosté, když se po rohu pěkně hlavou pod břevno trefil Kubík, ale to již nic nezměnilo na zasloužené výhře podzimního suveréna přeboru, který v první polovině sezony vítězně zvládl všech deset utkání a přezimuje s velkým náskokem!

Na stříbrné příčce se k zimní pauze uloží Kájovští, kteří v jediném nedělním utkání, jež uzavíralo celý podzimní program přeboru, těsně vyhráli na půdě předposledního béčka Frymburku. U Lipna Kájov zaknihoval sedmé vítězství a na zlatokorunský expres tak ztrácí osm bodů. O další bodík zpět je v půli bronzové Dolní Dvořiště.

Poločasové čtvrté místo jistila hornoplánská Smrčina, která v souboji celků z horní poloviny pořadí přesvědčivě vyhrála na trávníku pátého béčka krumlovského Slavoje. Dvakrát se do střelecké listiny v dresu vítězů zapsal druhý nejlepší kanonýr přeboru Radek Bauer (viz. dole).

Na lichotivém šestém místě přezimuje nováček ze Světlíku, jenž ovšem měl v derniéře volno. Pomohla k tomu i domácí remíza Přídolí s poslední rezervou Nové Vsi. Na osmé místo po podzimu si vinou skóre pohoršila Křemže, která vysoko prohrála na hřišti devátých Malont.

Výsledky 11. kola OPM: Zlatá Koruna – Dolní Dvořiště 4:2 (2:1) 27. Homer, 38. Rychtář, 66. Sláma, 81. Ohnsorg – 16. Zeman, 89. Kubík (ČK 0:1 – 59. Hajdák), Frymburk B – Kájov 2:3 (1:2) 43. Rillich, 48. Tichovský – 44. a 70. A. Didkivsky, 26. Kolaj (ČK 0:1 – 89. P. Žilavý), Český Krumlov B – Horní Planá 1:4 (1:2) 8. Šimášek – 13. a 79. Bednář, 21. a 84. Bauer, Přídolí – Nová Ves / Brloh B 2:2 (2:0) 17. Radykhovskyy, 20. Jan Písko – 59. Loucký, 79. Klein, Malonty – Křemže 4:1 (3:0) 24. a 69. Faltus, 6. Kouba, 42. Troják – 64. Bohatý, Světlík volno.

Nejlepší střelci OPM (po podzimu): 15 gólů – Vladimír Rychtář (Zlatá Koruna), 11 gólů – Radek Bauer (Horní Planá), 9 gólů – Tadeáš Zeman (Dolní Dvořiště), 7 gólů – Adam Novotný (Světlík).