Muži SK Zlatá Koruna mají za sebou velmi povedenou sezónu a po 17 letech mohli opět slavit titul přeborníka českokrumlovského okresu. Základ úspěchu položili už v podzimní části soutěže, kdy v deseti zápasech neztratili ani bod a suverénně vévodili tabulce. V jarní části sezóny se podařilo na výsledky navázat, a ačkoliv nakonec Zlatá Koruna dvakrát našla přemožitele, už čtyři kola před koncem si bez větších problémů dokráčela pro mistrovský pohár. V příštím roce se tak na místním hřišti bude hrát nejnižší krajská soutěž I. B třída. Úspěšnou sezónu podtrhla skutečnost, že Vladimír Rychtář se s 23 vstřelenými brankami dělil o titul krále střelců.

Fotbalová sezona 2016/2017 v podání mládežnických kategorií SK Zlatá Koruna

Také uplynulý ročník okresního přeboru mládežnického fotbalu se nesl ve znamení značných úspěchů hráčů SK Zlatá Koruna. Poprvé v historii místní kopané byly do okresního přeboru Českokrumlovska přihlášeny 4 mládežnická družstva. Tým starších žáků, starší přípravka A, starší přípravka B a mladší přípravka. Nejlépe ze všech si vedl ambiciózní tým starších žáků, který v nabité konkurenci obsadil skvělé 2. místo a jako jediný dokázal porazit vítěze a suverénního lídra z Horní Plané. Sezona 2016/2017 byla úspěšná i pro fotbalové naděje ze starší přípravky SK Zlatá Koruna, která rozložila svůj široký kádr do dvou soutěžních oddílů. SK Zlatá Koruna A obsadila po skončení letošního ročníku krásné šesté místo v nebývale silné okresní konkurenci patnácti týmů. Ještě o něco lépe si vedla SK Zlatá Koruna B, která vyválčila překvapivé, ale naprosto zasloužené, třetí místo, jež stvrdila nejtěsnějším vítězstvím 1:0 v posledním zápase proti doposud vedoucímu Frymburku. Jako přídavek po úspěšné sezoně se smíšený tým starší pří- pravky zúčastnil v neděli 25.6. velmi silně obsazeného turnaje ve Větřní a po skvělém výkonu si odvezl celkové vítězství. Je nutné připomenout, že za SK Zlatá Koruna skončily týmy z tradičních fotbalových bašt, jako např. Český Krumlov, Horní Planá, Frymburk, Loučovice či Větřní. Naši benjamínci z mladší přípravky se utkávali turnajovým způsobem s okresní konkurencí také statečně, i když jejich výsledky na medailové umístění tentokrát nestačily. Po 24 odehraných zápasech tak obsadili zasloužené 7.místo. Poděkování patří všem hráčům, rodičům, sponzorům a fanouškům za vytrvalou podporu a společně se budeme těšit na nadcházející ročník 2017/2018.